Ермаков О.В. Перемешанный мир. Болонский процесс, непрерывное образование и Украина в контексте коллизии Добра и Зла

Человечество прогрессирует. Оно стремительно мчится куда-то, и мы верим, что вектор его движения есть путь к Счастью. Почему мы верим в это? Потому, что хотим быть счастливыми, потому что шагаем - вместе. Глядя на миллионы людей, идущих плечом к плечу, мы и допустить не можем, что они ошибаются: ведь поскольку идут сообща, то и цель у них - есть; да и чем еще может быть она, как не тем самым счастьем, о коем мечтает любой идущий. Но вот вопросы, вдребезги разбивающие эту наивную позицию. Непременно ли общее движение есть движение всех к общей цели? Не шагает ли каждый, идущий одновременнно с другими, отдельно? Имеет ли движение каждого ясную цель, т.е. есть ли оно путь? Ведь без цели - пути не существует. И есть ли, наконец, движение зримое - истинным, коль скоро дорог в мире много, а Истина, Цель - лишь Одна?

Комментарии  

#1 Дмитрик 21.07.2011 05:07
Nomina sunt numina, чи не так?

Все це, безперечно, дуже-дуже погано, що ми запозичуємо моделі всього, чого тільки можна, на Заході, і т.д. і т.п. І, безперечно, ми при цьому втрачаємо своє, українське, і т.д. і т.п. І, безперечно, як же можна, і т.д. і т.п. Тільки от почитали би Ви, наприклад, наші тези доповідей до конференцій, наші дисертації, подивилися б на наш стан "науки", і порівняли б його, скажімо, з станом науки у тому ж Кембриджі або Гарварді.
Маю свідчення одного нашого доктора наук, що побував у Гарварді в ролі гостьового лектора: пише, за півроку набрався стількох ідей, що їх розробляти - на п"ять років роботи вистачить.
Проблема в тому, що якраз на Заході наука є ЦІКАВОЮ, тому привабливою, а у нас, як правило, - *формальним механізмом отримання соціального статусу*, не більше. Саме у нас! Ви мене вражаєте - Ви наче того не знаєте! Всі ж хочуть мати дипломи, бажано не напрягаючись. Та тих же студентів попитайте - окрім, може, тих, що в кількох найкращих вишах вчаться - хоча і там такі трапляються. Чули про Інессу Артамонову? http://trv-science.ru/2011/04/06/sos-ukrainskij-plagiat/ І так у нас всюди. А Ви послухайте західних науковців, що приїжджають до нас із гостьовими лекціями чи курсами лекцій. Хоча саме це, може, і не показово, бо ж запрошують тільки крутих - але тоді почитайте західні дослідження.
Тому чого писати про те, що треба плекати своє, українське, якщо такого немає? Та залюбки, але ну немає у нас своїх, українських наукових традицій! Є совкові пережитки радянщини (всюди, відібрано найгірше) і дуже рідко трапляються окремі науковці-ентузіасти, які дійсно щось роблять - але орієнтуються вони саме на західні моделі.

А "будьмо з Богом" - конкретніше не скажеш. Дійсно, давайте всі діяти заради Добра і Блага. І не допускати Зла. Зараз запалюся і піду творити.
Я про те, що загальні рекомендації розрізняти добро і зло і чинити добре, по-моєму, ще нікому не допомогали. Вони взагалі зайві, нічого не прояснюють, зокрема, між іншим, якраз через те, що вкорінені в мові. Даруйте вже за таку різкість.
Цитировать

Рекомендуем прочитать